Čarovné noci v Opere SND

Bratislava, nová budova SND, Pribinova 17
20. 5. 2022
hudba
title

Milí priaznivci opery, dovoľte, aby sme vás pozvali na dramaturgicky netradične koncipovaný koncert Čarovné noci v opere, na ktorom 20. mája o 19.00 h zaznejú tri tajomné vokálne diela troch rôznych skladateľov:

Bohuslav Martinů – Kouzelné noci
Camille Saint-Saëns – Perzská noc
Ruggero Leoncavallo – Májová noc

Perzská noc Camilla Saint-Saënsa a Májová noc od Ruggera Leoncavalla sú raritnými a mimoriadne atraktívnymi dielami skladateľov, ktorých poslucháči poznajú najmä ako operných gigantov. Obe skladby sú úzko previazané typickou melodikou francúzskeho jazyka.Kouzelné noci od Bohuslava Martinů, inšpirované čínskou lyrikou, sú zasa exotickým piesňovým cyklom s impresionistickým nádychom. Za ich nahrávku pre Supraphon získal dirigent Robert Jindra ocenenie BBC Music Magazine Award 2022.

O interpretáciu týchto výnimočných opusov sa 20. mája 2022 o 19.00 h postará slovenská sopranistka medzinárodného renomé Simona Šaturová, česká mezzosopranistka Monika Jägerová, mladý talentovaný český tenorista Daniel Matoušek a hosťujúci renomovaný mexický tenorista Luis Chapa, ktorý má za sebou účinkovanie v Metropolitnej opere v New Yorku. Sólistov, orchester a zbor Opery SND povedie v tento večer dirigent Robert Jindra. V hovorenom parte sa predstaví členka Činohry SND Božidara Turzonovová.

Viac informácií: facebook.com / snd.sk