Deň Európy 2022

Bratislava, Stará tržnica, Námestie SNP 25
9. 5. 2022
vzdelávanie
title

Na happeningu v priestoroch Starej tržnice vám v našom stánku radi predstavíme jedinečnú interaktívnu výstavu Czech Innovation Expo, zahráme si s vami česko-slovenské pexeso, ponúkneme vám kurzy, certifikovanú skúšku z češtiny.

Czech Innovation Expo

Prvá výstava, ktorú si musíte pozrieť cez váš mobil! Na paneloch vidíte len čiary a vlnovky, cez obrazovku smartfonu či tabletu sa prenesiete do sveta československej vedy, objavov a aj celosvetovo známych značiek, ktoré vznikli v medzivojnovom období. Škoda, Jawa, Tatra, Baťa, vynálezca kontaktných šošoviek Otto Wichterle či konštruktér oblúkovej lampy František Křižík a mnohí ďalší, ktorí sú vďaka ich vynálezu známi vo svete.  

Jedinečnosť Czech Innovation Expa (CIE) spočíva v prepojení interaktívneho audiovizuálneho umenia, dizajnu a najmodernejších technológií na báze virtuálnej reality. Návštevníci vstupujú do zdanlivo prázdneho priestoru s abstraktnými symbolmi na stenách. Do svojich prístrojov si najprv stiahnu aplikáciu CIE AR pre iOS alebo Android, a potom už len môžu objavovať bohatstvo príbehov a informácií o vedeckom vynálezu či inováciu. Keď je prístroj namierený na konkrétne symbol na stene, na displeji sa potom automaticky začína odvíjať celý príbeh konkrétneho vynálezu.  

V češtine ako doma

Ak si plánujete urobiť tento rok certifikovanú skúšku z češtiny a potrebujete si prejsť základné gramatické javy a potrénovať si vašu hovorenú češtinu v konverzácii na témy, ktoré vás zaujímajú, ozvite sa nám. Otvoríme pre vás prípravný kurz. 

Program Dňa Európy nájdete TU.

Viac informácií: bratislava.czechcentres.cz/sk