Najhoršie filmy všetkých čias

online
2. 6. 2021
film
title

Predstavte si filmy horšie ako zlé. Filmy tak strašné, že od nich nedokážete odtrhnúť zrak. Filmy tak katastrofálne, že sa po ich zhliadnutí cítite špinaví. Ani nie fyzicky, skôr tak nejak duševne. Filmy, ktoré diváka zoberú na horskú dráhu emócií, od zdesenia, znechutenia a trápnosti, cez zábavu, až po hanbu, že ich vôbec pozeral. Filmy, ktoré sú tak neskutočne zlé, až sú vlastne dobré. Čo však zabezpečí filmu status najhoršieho filmu všetkých čias? Sú to diváci či filmoví kritici? Sú zlé filmy samostatným žánrom alebo vznikli úprimnou snahou vytvoriť hodnotné dielo? A ktorý nešťastník stojí za ich vznikom? Vstúpte do kultu strašných filmov a zistite, ako vyzerá skutočný bizár! So svojou online prednáškou sa na nás teší tvorca videí Lukáš Jakeš a.k.a. Medojed, ktorý nám priblíži chuťovky ako Turecké hviezdne vojny, The Room, Birdemic, Troll 2 či filmy štúdia Asylum, pri ktorých zistíme, že od útoku žraloka nás vlastne delí iba krátky výlet do supermarketu. 

Lukáš Jakeš
je filmový nadšenec, ktorý sa analýze filmov a rôznych iných príbehov venuje už osem rokov. Príbehy ho fascinujú od malička, preto v snahe byť pri nich čo najbližšie pracoval v kníhkupectve, kine či divadle. V súčasnosti ho jeho posadnutosť filmami živí vďaka YouTube, kde pod pseudonymom Medojed vedie úspešný kanál, zaoberajúci sa analýzou rôznych rozprávačských postupov, scenáristických techník či recenzií. Jeho najpopulárnejšia séria je Filmstalker, v ktorej ironicky kritizuje kvalitné filmy tak, že na ne aplikuje logiku reálneho sveta.  
„Špatné filmy jsou podle mého názoru fascinující už kvůli tomu, že člověk nemůže pořádně ocenit jak dobré něco je, když neviděl tu druhou stranu. Nicméně zábavná hodnota filmů jako The Room je obrovská a jsou schopné pobavit stejně jako prvotřídní komedie.”

2. 6. (streda)
Štart: 19:00 hod.
Vstupenky: bit.ly/NajhorsieFilmy0206

FB event: https://www.facebook.com/events/912248199348971