Pavel Kosatík | Slovenské století

Bratislava, Český dom, Prepoštská 6
18. 5. 2022
literatúra
title

Prezentácia knihy českého spisovateľa a scenáristu Pavla Kosatíka Slovenské století v Sále Českého domu bude posledným večerom jeho turné po Slovensku, na ktorom predstaví svoju poslednú knihu venovanú česko-slovenským dejinám.

  • Večer moderuje Martin Šimečka.

Kniha vyšla na konci minulého roka vo vydavateľstve Torst a dostalo sa jej už tretej dotlače. Čitateľ v nej nájde odpovede na otázky, aké sily utvárali konkrétne podoby česko-slovenského spolužitia i aká je česká zodpovednosť za to, že spoločný život v jednom štáte skončil neporozumením „Aj po rozdelení Československa v roku 1992 si myslím, že sme tými navzájom si najbližšími národmi na svete. Napríklad v budúcnosti ešte vymyslíme niečo spoločné, kde by sme sa ako dvaja rovnocenní partneri spojili sily a stali sa výrazným hlasom v Európskej únii. Poďme na tom pracovať už teraz,“ pozýva Pavel Kosatík a dodáva: „Chcem prepájať ľudí, ktorí k sebe majú blízko a možno o tom zatiaľ nevedia. Na oboch stranách hraníc.“    

  • Turné sa uskutoční 1. – 18. mája okrem Bratislavy aj v týchto miestach: Pezinok, Žilina, Martin, Ružomberok, Kežmarok, Košice, Prešov, Banská Bystrica, Nitra, Trenčín, Trnava. 

Viac informácií: bratislava.czechcentres.cz