Prednáška: Václav Cílek – Kamene Dunaja

Devín
22. 6. 2021
vzdelávanie
title

Dunaj ako prúd materiálneho i duchovného bohatstva. Rozprávanie Václava Cílka, českého geológa, klimatológa, krajinára, esejistu a spisovateľa (nielen) o Dunaji na brehu Dunaja v Devíne.
Keď Václav Cílek hovorí o rieke a jej koryte v priebehu posledných miliónov rokov, nehovorí len o čase, ale aj o nepatrnosti človeka. O Dunaji píše ako o najväčšom umeleckom diele Bratislavy. Príďte na rozprávanie o rieke, o jej materiálnom i duchovnom prúdení a premenách.

Český geológ a klimatológ Václav Cílek je autorom mnohých kníh, v ktorých skúma najrôznejšie aspekty krajiny a človeka žijúceho v nej. Je taktiež spisovateľom a filozofom, venuje sa prekladaniu taoistických a zenových textov a popularizácii vedy.

Podujatie sa koná vonku, na nábreží Dunaja v Devíne, v prípade nepriaznivého počasia budeme informovať o zmene miesta podujatia.

Akcia je sprievodným programom k aktuálnej výstave SNG Avatsýv. Labyrint Erika Bindera a súčasťou Slnovratu na Dunaji, projektu Stredoeurópskej nadácie na podporu Dunajského fondu a dobrých vzťahov na rieke.

Miesto stretnutia: Ahoy Café – Slovanské nábrežie 46, Devín (bus 29, zastávka Slovanské nábrežie, zastávka je na znamenie)
Rezervácia: pokladna.ep@sng.sk
Vstup voľný

Viac informácií: https://www.sng.sk/sk/programy/2880_prednaska-vaclav-cilek-kamene-dunaja

Foto (C) SNG