Slovenské Alternatívne Leto

Kempingový areál pri jazere Počúvadlo, Štiavnické vrchy
17. 7. - 18. 7. 2021
hudba
title

Zakladatelia klubu Bombura v Brezne už počas totalitného režimu organizovali rôzne alternatívne kultúrne akcie. Prirodzene vznikla potreba zorganizovať festival. Po prvých troch ročníkoch na hrade Bzovík /prvý v r. 1995/, v breznianskej časti Lúčky – Valaská a v biatlonovom areáli v Osrblí, sa festival presunul na nové miesto, pod zrúcaninu hradu Revište pri Žarnovici. Tam fungoval do roku 2008.
Po desiatich rokoch vzniká opäť potreba stretnúť sa. Vznikla nostalgická spomienka ľudí s iným názorom. Obnovený festival úspešne pokračoval v rokoch 2018 a 2019 na Revišti.
Rok 2020 bol opäť prelomový. Festival sa presťahoval do kempingového areálu pri jazere Počúvadlo uprostred prírody Štiavnických vrchov. Zmena je život. Na novom mieste pokračujeme aj v roku 2021!

Lineup:

Iva Bittová Dunaj

ďalších účinkujúcich bude festival pridávať postupne

Dan Bárta & Illustratosphere.

Spoločne s kapelou v novom zložení s bubeníkom Martinom Valihorom predstaví svoj najnovší v poradí už 5. album s príznačným názvom Kráska a zvířený prach.

Viac o programe: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/slovenske-alternativne-leto-2021/?fbclid=IwAR3W9LBlF9SarQwB52FSmEWOsIbnVtf-DXutkkiE42tB1vfF4U_dICB0FIE